Sizin link burada

Avropa Liqasında III turun oyunları keçirildi

Avropa Liqasının qrup mərhələsində III turun oyunları keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, 12 qrupda yer alan 48 komanda növbəti matçlarına çıxıblar.

 

Tura Qazaxıstanda start verilib. “Astana” “Makkabi”ni darmadağın edib - 4:0. A qrupunun digər matçında “Vilyareal” “Slaviya” ilə bərabərliyə razılşaıb - 2:2.

 

İlk iki oyunda maksimum nəticə göstərən “Arsenal” “Srvena Zvezda” səfərini də itkisiz başa vurub - 0:1.

 

Türkiyə təmsilçisi “Konyaspor” isə “Zalsburq”a uduzub - 0:2. Qardaş ölkənin digər komandası “Başakşəhər” isə “Hoffenhaym”la Almaniyada oynayıb və yenilgi ilə barışmalı olub - 1:3.

 

“Everton” “Lion” matçında isə fransızlar 3 xala seviniblər.

 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

III tur, 19 oktyabr

 

G qrupu

 

“Hapoel” – “Styaua” - 1:2

Qollar: Quensa, 88 - Qnore, 70, 75

 

“Luqano” – “Viktoriya” - 3:2

Qollar: Bottani, 63, Karlinyos, 69, Gernt, 88 - Krmençik, 76, Bakos, 90

 

1.

Styaua

 

3

3

0

0

7:2

9

2.

Luqano

 

3

1

0

2

5:6

3

3.

Viktoriya

 

3

1

0

2

5:7

3

4.

Hapoel

 

3

1

0

2

4:6

3

 

H qrupu

 

BATE – “Köln” - 1:0

Qol: Rios, 55

 

“Srvena Zvezda” – “Arsenal” - 0:1

Qol: Jiru, 85

 

1.

Arsenal

3

3

0

0

8:3

9

2.

Srvena Zvezda

3

1

1

1

2:2

4

3.

BATE

3

1

1

1

4:5

4

4.

Köln

3

0

0

3

1:5

0

 

İ qrupu

 

“Konyaspor” – “Zalsburq” - 0:2

Qol: Qulbrandsen, 5, Dabbur, 88

 

“Marsel” – “Gimaraynş” - 2:1

Qollar: Okampos, 28, Lopez, 76 - Martins, 17

 

1.

Zalsburg

3

2

1

0

4:1

7

2.

Marsel

3

2

0

1

3:2

6

3.

Konyaspor

3

1

0

2

2:4

3

4.

Gimaraynş

3

0

1

2

3:5

1

 

J qrupu

 

“Ostersun” – “Atletik” - 2:2

Qollar: Gero, 52, Edvards, 64 - Aduriz, 14, Villiams, 69

 

“Zarya” – “Herta” - 2:1

Qollar: Silas, 42, Svatok, 79 - Selke, 56

 

1.

Ostersun

3

2

1

0

5:2

7

2.

Zarya

3

2

0

1

3:3

6

3.

Atletik

3

0

2

1

2:3

2

4.

Herta

3

0

1

2

1:3

1

 

K qrupu

 

“Nitsa” – “Latsio” - 1:3

Qollar: Balotelli, 4 - Kaysedo, 5, Milinoviç - Saviç, 64, 89

 

“Sulte Veragem” – “Vitess” - 1:1

Qollar: Kaşia, 23 (öz qapısına) - Bruns, 27

 

1.

Latsio

3

3

0

0

8:3

9

2.

Nitsa

3

2

0

1

9:4

6

3.

Vitess

3

0

1

2

3:7

1

4.

Sulte Varegem

3

0

1

2

2:8

1

 

L qrupu

 

“Vardar” – “Real Sosyedad” - 0:6

Qollar: Oyarzabal, 12, Villian Xose, 34, 42, 59, Yanuzay, 58, La Bella, 90

 

“Zenit” – “Rosenborq” - 3:1

Qollar: Riqoni, 2, 68, 75 - Helland, 88

 

1.

Zenit

3

3

0

0

11:2

9

2.

Real Sosyedad

3

2

0

1

11:3

6

3.

Rusenburq

3

1

0

2

4:8

3

4.

Vardar

3

0

0

3

1:14

0

 

A qrupu

 

“Astana” – “Makkabi” - 4:0

Qollar: Tvumasi, 33, 42, Kabananqa, 47, 52

 

“Vilyareal” – “Slaviya” - 2:2

Qollar: Triqueros, 41, Bakka, 44 - Necid, 18, Danni, 30

 

1.

Vilayreal

3

1

2

0

5:3

5

2.

Slavia

3

1

2

0

4:3

5

3.

Astana

3

1

1

1

6:4

4

4.

Makkabi

3

0

1

2

0:5

1

 

B qrupu

 

“Dinamo” – “Yanq Boys” - 2:2

Qollar: Mbokani, 34, Morozyuk, 49 - Assale, 17, 40

 

“Skenderbeu” – “Partizan” - 0:0

 

1.

Dinamo

3

2

1

0

8:5

7

2.

Yanq Boys

3

0

3

0

4:4

3

3.

Partizan

3

0

2

1

3:4

2

4.

Skenderbeu

3

0

2

1

2:4

2

 

C qrupu

 

“Braqa” – “Ludoqorets” - 0:2

Qollar: Moti, 25, Silva, 57

 

“Hoffenhaym” – “Başakşəhər” - 3:1 

Qollar: Hübner, 52, Amiri, 59, Şultz, 75 - Napoleoni, 90+3

 

1.

Ludoqorets

3

2

1

0

4:1

7

2.

Braqa

3

2

0

1

4:4

6

3.

Hoffenhaym

3

1

0

2

5:5

3

4.

Başakşehir

3

0

1

2

2:5

1

 

D qrupu

 

“Milan” – AEK - 0:0

 

“Austriya” – “Riyeka” - 1:2

Qollar: Fresenbikler, 90 - Qavranoviç, 21, 31

 

1.

Milan

3

2

1

0

8:3

7

2.

AEK

3

1

2

0

4:3

5

3.

Riyeka

3

1

0

2

6:6

3

4.

Avstria Vyana

3

0

1

2

4:10

1

 

 

E qrupu

 

“Atalanta” – “Apollon” - 3:1

Qollar: İliçiç, 12, Petanya, 64, Froyler, 66 - Şembri, 59

 

“Everton” – “Lion” - 1:2

Qollar: Villiams, 69 - Fekir, 6 (pen.), Traore, 75

 

1.

Atalanta

3

2

1

0

7:2

7

2.

Lion

3

1

2

0

4:3

5

3.

Apollon

3

0

2

1

4:6

2

4.

Everton

3

0

1

2

3:7

1

 

F qrupu

 

“Şerif” – “Lokomotiv” - 1:1

Qollar: Badibanqa, 31 - Mirançuk, 17

 

“Zlin” – “Kopenhagen” - 1:1

Qollar: Diop, 11 - Ankersen, 19

 

1.

Lokomotiv

3

1

2

0

4:1

5

2.

Kopenhagen

3

0

3

0

1:1

3

3.

Şerif

3

0

3

0

1:1

3

4.

Zlin

3

0

2

1

1:4

2

 

 

LENT

19 Noyabr 2017
18 Noyabr 2017

Digər xəbərlər >>>