Azərbaycanın bütün yığmalarının baş məşqçiləri təsdiqləndi - EKSKLÜZİV

 

2013-cü il üçün Azərbaycanın yığma komandalarının məşqçilər şurasının siyahısı təsdiqlənib. Bu haqda Lent.az-a Gənclər və İdman Nazirliyinin idman şöbəsinin müdiri Mirkamil Rəhimov məlumat verib.

 

 

Rəhimov siyahını da təqdim edib:

 

 

 

S/n

Vəzifəsi

Soyadı, adı, atasının adı

1

2

3

AĞIR ATLETİKA

1.

Baş məşqçi (böyüklər və gənclər)

Zlatan Vasilyev Vanev

2.

Baş məşqçi (yeniyetmələr)

Paşayev Nizami Xanəli oğlu

3.

Məşqçi

Nəbiyev Xannar Mürsəl oğlu

AKROBATİKA  GİMNASTİKASI

1.

Baş məşqçi

Qurbanova İradə Əmiraslanovna

2.

Məşqçi

Abdullayeva Lalə Elbrus qızı

ATÇILIQ İDMANI 

1.

Baş məşqçi

Ramazanov Rafiq

 ATLETİKA

  1.  

Baş məşqçi

Sultanzadə Məhərrəm Elxan oğlu

  1.  

Baş məşqçi (ehtiyat və tullanmalar üzrə)

İsrafilov Nazim Məhəmmədvəli oğlu

  1.  

Məşqçi (sprint üzrə)

Əliyev Tofiq Zöhrab oğlu

  1.  

Məşqçi (dözümlülük üzrə)

Sadıqov Sadıq Kazım oğlu

  1.  

Məşqçi (ehtiyat üzrə)

Xəlilov Rəhim Həsən oğlu

  1.  

Məşqçi (ehtiyat üzrə)

Əliyev Elvin Elman oğlu

AŞİHARA KAYKAN KARATE

1.

Məşqçi

Bağırov Maarif Müseyib oğlu

AVARÇƏKMƏ

1.

Məşqçi (kayak-kanoe qayıqlar)

Qabor Sabo

2.

Məşqçi (kayak-kanoe qayıqlar)

Dudnik Anatoli

3.

Məşqçi (kayak-kanoe qayıqlar)

Cəfərov İsfəndiyar

4.

Məşqçi (kayak-kanoe qayıqlar)

Sablin Dmitri

5.

Məşqçi (Akademik qayıqlar)

Stoyeva Yuliana

6.

Məşqçi (Akademik qayıqlar)

Ağalarov İlqar

7.

Məşqçi (Akademik qayıqlar)

Tağıyev İlqar

AYKİDO 

1.

Baş məşqçi

Ələsgərov Fərhad Qulam oğlu

2.

Məşqçi (böyüklər)

Əliyev Nazim Şahab oğlu

3.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Əliyev Ayxan Xudan oğlu

BADMİNTON

1.

Baş məşqçi

Məmmədəliyev Ceyhun Ənvər oğlu

2.

Məşqçi

Əlizadə Cavanşir Məmməd oğlu

3.

Məşqçi

Məmmədov Lado Mahmud oğlu

BASKETBOL

  1.  

Baş məşqçi (kişilər)

Əliyev elxan İzzət oğlu

  1.  

Məşqçi

Yusubov Elşən Məmməd oğlu

  1.  

Baş məşqçi (qadınlar)

Slojenitsina Tatyana Petrovna

BƏDİİ GİMNASTİKA

1.

Baş məşqçi

Vasilyeva Mariana Totevna

3.

Məşqçi

Kuyumciyeva Yasena Stefanovna

5.

Məşqçi

Bulanova Natalya Yevgenyevna

6.

Məşqçi

Hüseynova Vəfa Fəyaz qızı

8.

Xoreoqraf

Mişina Leyli Aleksandrovna

BİLYARD

1.

Baş məşqçi (kişilər)

Ələsgərov Firudin Cəbrayıl oğlu

2.

Baş məşqçi (yeniyetmələr)

Əliyev Şəmsi-Azadi Əlikişi oğlu

BODİBİLDİNQ

1.

Baş məşqçi

Bünyatalıyev Rauf Əliheydər oğlu

BOKS

1.

Baş məşqçi (kişilər)

Abdullayev Nəriman Sadıq oğlu

2.

Məşqçi (kişilər)

Zolotaryov Vladimir

3.

Baş məşqçi (gənclər)

Əlimzanov Şamil Əhmədcan oğlu

4.

Məşqçi (gənclər)

Tağıyev Vidadi

5.

Məşqçi (gənclər)

Talıbov Natiq

6.

Baş məşqçi (yeniyetmələr)

Məmmədov Rasim Sahib oğlu

7.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Məmmədov Təvəkkül Baba oğlu

8.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Bağırov Hüseyn

9.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Rzayev Elbrus

Boulinq

1.

Baş məşqçi

İsxakov Maxmut

2.

Məşqçi

İsmayılov Şəhriyar Bəxtiyar oğlu

3.

Məşqçi

Feyzullayev Elxan

Budo döyüş növləri

1.

Baş məşqçi (böyüklər)

Rəfiyev Faiq Əltağı oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Balayev Əlimusa Fətiağa oğlu

3.

Baş məşqçi (qadınlar)

Cəfərova Sehradə İbrahim qızı

CİU-CİTSU

1.

Baş məşqçi (böyüklər)

Seyidov Tehran Mir-Əli oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Seyidov Ruslan Mir-Əli oğlu

Coriyo kunq fu

1.

Baş məşqçi

Mahmudzadə Davud Hüseynəli oğlu

CÜDO

1.

Baş məşqçi

Zayzenbaxer Peter

2.

Böyük məşqçi (kişilər)

Məmmədov Fərhad Nizami oğlu

3.

Məşqçi (kişilər)

Şıxəliyev Azər Şahmar oğlu

4.

Böyük məşqçi (gənclər)

Hacıəhmədov Hacıağa Səməd oğlu

5.

Məşqçi (gənclər)

Əzizov Mehman Akif oğlu

6.

Böyük məşqçi (yeniyetmələr)

Məmmədov Rəşad Nizami oğlu

7.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Həsənov Rəşad Rəhim oğlu

8.

Böyük məşqçi

Dərvişov Əli İsa oğlu

9.

Məşqçi

İsmayılov Elçin Mehdi oğlu

10.

Böyük məşqçi (qadınlar)

Şahbanov İbadulla Şamsuddinoviç

11.

Məşqçi (qadınlar)

Hüseynov Fariz Adil oğlu

12.

Regionlar üzrə məşqçi

Axundzadə Ağayar Əbdülrəhim oğlu

ÇOXMÜBARİZƏLİ İDMAN DÖYÜŞ NÖVLƏRİ

1.

Baş məşqçi

Muradov Vüqar Nurəddin oğlu

DAMA

1.

Baş məşqçi

Muşailov Boris Yuryeviç

2.

Məşqçi

Nurullayev Akif Sevdim oğlu

3.

Məşqçi

Xasayev Eldar Hacı oğlu

4.

Məşqçi

Ağalarov Ağasadıx Maxmud oğlu

DAYDO-DCUKU-KUDO

1.

Baş məşqçi

Mustafayev Yuri Eduardoviç

2.

Məşqçi

Aruslanov Ramil Faridoviç

3.

Məşqçi

Mövsümzadə Nazim Gülağa oğlu

ƏNƏNƏVİ KARATE-DO

1.

Baş məşqçi

Hətəmov Əhməd Süleyman oğlu

Futbol

1.

Baş məşqçi “A” milli

Foqts Berti

2.

Baş məşqçi U-21

Lippert Bernhard

3.

Baş məşqçi U-19

Əsədov Arif

4.

Baş məşqçi U-17 (oğlanlar)

Adam Nikolay

5.

Baş məşqçi U-16

Kərimov Aslan

6.

Baş məşqçi U-15

Həsənov Təbriz

GÜLLƏ ATICILIĞI

1.

Baş məşqçi

Aşumova İradə Süleyman qızı

2.

Məşqçi (tüfəng üzrə)

Stepanova Olqa Arkadyevna

HAPKİ DO

1.

Baş məşqçi

Məmmədli Süleyman

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Hüseynov Müşfiq

HƏNDBOL

1.

Baş məşqçi (qadınlar)

Şabanova Rəfiqə Mahmudovna

2.

Məşqçi (qadınlar)

Ruvinskiy Konstantin Borisoviç

3.

Məşqçi (1996-97-ci il təv.gənc qızlar)

Namaliyeva Yelena Vladimirovna

4.

Məşqçi (1996-97-ci il təv.gənc qızlar)

Korotki Vladimir Afanasyeviç

5.

Baş məşqçi (kişilər)

Abdullayev Hikmət İsmayıl oğlu

6.

Məşqçi (kişilər)

Hüseynov Rəşad Nizami oğlu

7.

Məşqçi (kişilər)

Fərəcov Eldar Firuddin oğlu

8.

Məşqçi (1996-97-ci il təv.gənc oğlanlar)

Leksutov İqor Pavloviç

9.

Məşqçi (1996-97-ci il təv.gənc oğlanlar)

Əliyev Habil Novruz oğlu

İDMAN GİMNASTİKASI

  1.  

Baş məşqçi

Əliyev Rza Səfər oğlu

  1.  

Məşqçi

Rayna Arnold

  1.  

Məşqçi

Yarmovski Anatoli Qriqoriyeviç

İDMAN rəqsləri  

1.

Baş məşqçi

Təhməzova Dinarə

2.

Məşqçi

Çernova Tatyana Vladimirovna

KAMANDAN OXATMA

1.

Baş məşqçi

Qospodinov Sergey Anatoliyeviç

2.

Baş məşqçinin köməkçisi

Fazilov Natiq Aydın oğlu

KAPOEYRA

1.

Baş məşqçi

Əliyev Alim Əmirəli oğlu

2.

Məşqçi

İsayev Etibar Möhübbət oğlu

KİKBOKSİNQ

1.

Baş məşqçi

Eyvazov Çingiz Abuzər oğlu

KONTAKT KARATE

1.

Baş məşqçi

Mehdiyev Şikar Eldar oğlu

2.

Məşqçi

Əşrəfov Rauf Cəmaləddin oğlu

3.

Məşqçi

Eyvazov Elvin Yusif oğlu

Kosiki karate-do

1.

Baş məşqçi

Berzigiyarov Talıb Qulam oğlu

KYOKUŞİN KARATE  

1.

Baş məşqçi

Rüstəmov Allahverdi Ağəmməd oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Malikov Mübariz

KYOKUŞİNKAYKAN KONTAKT KARATE

1.

Baş məşqçi

Mahmudov Şaqzim Teymur oğlu

2.

Məşqçi

Feyziyev Xəyal Arazxan oğlu

KUNQ – FU

1.

Baş məşqçi

Allahverdiyev Ramil Fazil oğlu

QALAQAPI QO

1.

Baş məşqçi

Tahirbəyov Bahadur Bayram oğlu

2.

Məşqçi

Əliyev Elçin Həsənxan oğlu

3.

Məşqçi

Mustafabəyli Bəhran Nütvəli oğlu

4.

Məşqçi

Səmədov Yadigar Babakişi oğlu

5.

Məşqçi

Yolçuyev Sabir Bayram oğlu

QILINCOYNATMA

1.

Baş məşqçi –

baş məşqçi sablya üzrə (qadınlar)

Vəliyev Fikrət Həsən oğlu

2.

Baş məşqçi – şpaqa üzrə (kişilər)

Quliyev Sudef Barat oğlu

3.

Baş məşqçi – şpaqa üzrə (qadınlar)

Şahmuradov Fərhad Murad oğlu

4.

Məşqçi  (rapira)

Məlikov Asəf Adil oğlu

5.

Məşqçi – sablya üzrə (kişilər)

Səfərov Cahangir Azad oğlu

6.

Məşqçi – sablya üzrə (oğlanlar)

Əhmədov Hacıbala

7.

Məşqçi – sablya üzrə (qızlar)

Əhmədov Elxan

8.

Məşqçi – şpaqa üzrə (oğlanlar)

Rəhimov İslam Rafiq oğlu

9.

Məşqçi – şpaqa üzrə (qızlar)

Aqafonov Oleq

QOCYU-RYU OKİNAVA KARATE-DO VƏ KOBUDO

1.

Baş məşqçi

Allahverdiyev Tarverdi Əflan oğlu

QOL GÜLƏŞİ

1.

Baş məşqçi

Bəxtiyarov Zurab Misirxan oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Məmmədov Saleh Əmirsultan oğlu

Milli karate

1.

Baş məşqçi – baş məşqçi (kumite)

Hətəmov Rəhman Süleyman oğlu

2.

Baş məşqçi (kata)

Ayvazov Vahid Ayvaz oğlu

3.

Böyük məşqçi (gənclər 16-17 yaş)

Xudaverdiyev Şahin Rəşid oğlu

4.

Böyük məşqçi (gənclər 18-20 yaş)

Ağayev Rafael Mahir oğlu

5.

Böyük məşqçi (yeniyetmələr 14-15 yaş)

Allahverdiyev Anar Allahverdi oğlu

6.

Böyük məşqçi (uşaqlar 12-13 yaş)

Cəfərov Yusif Alış oğlu

Milli idman növləri

  1.  

Baş məşqçi (zorxana və pəhləvan güləşi)

Qurbanov Xanlar Kazım oğlu

  1.  

Məşqçi

Seyed Hadi Ərəbi

  1.  

Baş məşqçi (milli güləş)

Qurbanov Ağa-Yusif Kazım oğlu

  1.  

Böyük məşqçi (gənclər)

Cəfərov Ayaz Azad oğlu

  1.  

Məşqçi

Qurbanov Seymur Əlipənah oğlu

  1.  

Məşqçi

Ağayev Mizami Mirzə oğlu

MOTOSİKLET İDMANI

1.

Məşqçi

Abbasov Nəsimi Əhmədağa oğlu

2.

Məşqçi

Əhmədov Vaqif Cankişi oğlu

muay-tay

1.

Baş məşqçi

Həsənsoy Azər Kamal oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Abbasəliyev Rəhim

OTÜSTÜ HOKKEY

1.

Baş məşqçi (qadınlar)

Paşayev Adil Hacı oğlu

2.

Məşqçi (qadınlar)

Mirzəyev Ceyhun Rasim oğlu

3.

Baş məşqçi (kişilər)

Hüseynov Saleh Zeynal oğlu

4.

Məşqçi (kişilər)

Şahbazov Fərid Nazim oğlu

PANKRATİON QRAPPLİNQ VƏ MMA

1.

Baş məşqçi (kişilər)

Əsgərov Dülgər Namaz oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Əfəndiyev Ruslan Şakir oğlu

3.

Baş məşqçi (yeniyetmələr)

Quluyev Vilayət Abış oğlu

POVERLİFTİNQ

1.

Baş məşqçi (kişilər)

Babayev Qadir Kavı oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Bayramov Şəmsi Əli oğlu

3.

Baş məşqçi (qadınlar)

İbrahimov İbrahim Hüseynağa oğlu


SAMBO

1.

Baş məşqçi

Abdullayev Yaqub Bəkir oğlu

2.

Məşqçi

Əhmədov Natiq Hacı oğlu

SƏRBƏST GÜLƏŞ

1.

Baş məşqçi (böyüklər)

Absaidov Saypulla Atavoviç

2.

Böyük məşqçi (böyüklər)

Umudov Firdovsi Qəmnalı oğlu

3.

Məşqçi (böyüklər)

Əsgərov Elman Nadir oğlu

4.

Böyük məşqçi (gənclər)

Abdullayev Arif Yadulla oğlu

5.

Məşqçi (gənclər)

Umudov Rövşən Ağahüseyn oğlu

6.

Məşqçi (gənclər)

Əlicanov Nazim Nəzir oğlu

7.

Böyük məşqçi (yeniyetmələr)

Novruzov Əsgərxan Qurban oğlu

8.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Məmmədov Vahid Şərafəddin oğlu

9.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Hacıyev Rövşən Ənvbər oğlu

10.

Böyük məşqçi (kiçik yaşlı yeniyetmələr)

Quliyev Namiq Arif oğlu

11.

Məşqçi (kiçik yaşlı yeniyetmələr)

Məmmədov Səməd

12.

Məşqçi (kiçik yaşlı yeniyetmələr)

Allahverdiyev Elşad Əhəd oğlu

13.

Baş məşqçi (qadınlar)

Məmmədov Yaqub Əkbər oğlu

14.

Böyük məşqçi (qadınlar)

Konorev Konstantin

15.

Məşqçi (qadınlar)

Ağayev Aslan Loğman oğlu

16.

Məşqçi (qadınlar)

Nəcəfov Mehman Ağa-Əli oğlu

17.

Böyük məşqçi (gənc qızlar)

Məmmədyarov Həsrət Tacı oğlu

18.

Məşqçi (gənc qızlar)

Fərmanov Arif Mürşüd oğlu

19.

Məşqçi (gənc qızlar)

Eldarov Sirajdin Xangireeviç

20.

Böyük məşqçi (yeniyetmə qızlar)

Süleymanov Rövşən Dadaş oğlu

21.

Məşqçi (yeniyetmə qızlar)

Hüseynov İsaməddin Nəcməddin oğlu

22.

Məşqçi (yeniyetmə qızlar)

Süleymanova Mətanət Əfraim qızı

Sindo ryu və pençak silat

1.

Baş məşqçi

Hünbətov Abbas Balı oğlu

STEND ATICILIĞI

  1.  

Baş məşqçi

Cəfərov Hafiz Yusif oğlu

  1.  

Məşqçi (kişilər və qadınlar) dairəvi stend

Cəfərov Emin Hafiz oğlu

  1.  

Məşqçi (gənclər) dairəvi stend

Axundov Pərviz Ramiz oğlu

  1.  

Məşqçi (kişilər və qadınlar) səngər stendi

Cəfərova Liliya Vladimirovna

  1.  

Məşqçi (gənclər) səngər stendi

Babayev Elçin Bəkir oğlu

SPORTİNQ

1.

Baş məşqçi

Məmmədov Kamandar Məhəmməd oğlu

STOLÜSTÜ  TENNİS

1.

Baş məşqçi

Zudov Aleksandr Nikolayeviç

2.

Məşqçi

İsmayılov Fərhad Polad oğlu

3.

Məşqçi

Timofeyev Mixail Valeryeviç

sumo

1.

Baş məşqçi

İsmayılov Rüfət Neymət oğlu

SU POLOSU

1.

Baş məşqçi

Babayev Azər Məhərrəm oğlu

2.

Məşqçi

Lepeşinko Vladimir Yuryeviç

3.

Məşqçi

Dadaşev Oktay Dadaş oğlu

4.

Məşqçi

Giannouris İoannis

SUYA TULLANMA

1.

Baş məşqçi

Ağaxanov Bəxtiyar Əli oğlu

ŞAHMAT

1.

Baş məşqçi

Sideifzadə Fikrət İsrafil oğlu

2.

Məşqçi (gənclər - oğlanlar)

Həsənov Asif Zahid oğlu

3.

Məşqçi (gənclər-qızlar)

İbrahimov Rəsul Məmədiyyə oğlu

4.

Məşqçi (yeniyetmələr oğlanlar)

Allahverdiyev Anar Xanlar oğlu

5.

Məşqçi (yeniyetmə qızlar)

Abbasov Fərid Xanlar oğlu

ŞAolin DÖYÜŞ SƏNƏTİ

1.

Baş məşqçi

Əliyev Rafiq Haqverdi oğlu

ŞİTO-RYU KARATE-DO 

1.

Baş məşqçi

Əhmədov Qadir Gülağa oğlu

ŞOTOKAN KARATE-DO

1.

Baş məşqçi (kişilər)

Mehdizadə Elçin Eldar oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Əliyev Rənad Mahir oğlu

TAEKVONDO

1.

Baş məşqçi (böyüklər)

İmaməliyev Ələkbər Əbdülbağı oğlu

2.

Baş məşqçi (qadınlar)

Abdullayev Gündüz Kamil oğlu

3.

Baş məşqçi (gənclər)

Abdullayev Məmməd Kamil oğlu

4.

Baş məşqçi (yeniyetmələr)

Zülfüqarov Səbuhi Vahid oğlu

5.

Baş məşqçi (para-taekvondo)

Tağıyev Əvəz Tofiq oğlu

TENNİS

1.

Baş məşqçi

Manaflı Yalçın Altay oğlu

2.

Məşqçi

Quliyev Mahir Ağabəşir oğlu

TAMBLİNQ

1.

Baş məşqçi

Mustafayev Adil Qurbanəli oğlu

UŞU

1.

Baş məşqçi

Həsənsoy Azər Kamal oğlu

UNİVERSAL DÖYÜŞ

1.

Baş məşqçi

Ocaqverdiyev Fəhrad Müslüm oğlu

2.

Məşqçi (gənclər)

İsmayılov Elşən Rasim oğlu

3.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Məmmədov Kənan Qəzənfər oğlu

ÜZGÜÇÜLÜK

1.

Baş məşqçi

 

2.

Məşqçi

Nəsibov Vaqif Orucəli oğlu

3.

Məşqçi

Həşimov Oleq Qurbanoviç

4.

Məşqçi

Şahbazov Mahmud Durmuş oğlu

5.

Məşqçi

Əbdürəhmanov Rəşad Şamil oğlu

VELOSİPED İDMANI

1.

Baş məşqçi (trek və şosse)

 

2.

Böyük məşqçi (U/23, kişilər)

Qladçenko Vitaliy Vladimiroviç

3.

Böyük məşqçi (şosse – kişilər)

Qəhrəmanov Elçin Mərdəli oğlu

4.

Böyük məşqçi (şosse – U17, gənclər)

Məmmədov Əbülfəz Oktyabroviç

VOLEYBOL

1.

Baş məşqçi (qadınlar)

Qarayev Faiq Əli oğlu

2.

məşqçi (qadınlar)

Çervyakov Aleksandr Alekseyeviç

3.

Baş məşqçi (gənclər və yeniyetmələr)

Əliyev Vüqar Əziz oğlu

4.

Məşqçi (gənclər və yeniyetmələr)

Həsənova Alla Anatolyevna

5.

Baş məşqçi (yeniyetmələr)

Çerneykin Vyaçeslav Mixayloviç

6.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Korjova Tatyana Semyonovna

7.

Baş məşqçi (kişilər)

Kravtsov Yuri Anatolyeviç

VKC NÖVLƏRİ ÜZRƏ KARATE-DO

1.

Baş məşqçi (böyüklər)

Əmirov Fərhad Mətləb oğlu

2.

Baş məşqçi (gənclər)

Sadıqov Anar Rabil oğlu

YELKƏN İDMANI

1.

Baş məşqçi

İzuf Vladislav Georgiyeviç

YUNAN-ROMA GÜLƏŞİ

1.

Baş məşqçi (böyüklər)

Xeyrabadi Cəmşid

2.

Böyük məşqçi (böyüklər)

Nasser Nurbaxış

3.

Məşqçi (böyüklər)

Nezafat Dost Cəfər

4.

Böyük məşqçi (gənclər)

Şaban Donat Hüseyin

5.

Məşqçi (gənclər)

Əliyev Akif Əjdər oğlu

6.

Məşqçi (gənclər)

Əliyev Fuad Əsəd oğlu

7.

Böyük məşqçi (yeniyetmələr)

Rəcəbov Nurəddin Rəcəb oğlu

8.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Ağayev Rasim Qulam oğlu

9.

Məşqçi (yeniyetmələr)

Aslanov Vüqar Şamil oğlu

10.

Böyük məşqçi (kiçik yaşlı yeniyetmələr)

Abdulov İlqar Məhərrəm oğlu

11.

Məşqçi (kiçik yaşlı yeniyetmələr)

Abbasov Zöhrab Əlisahib oğlu

12.

Məşqçi (kiçik yaşlı yeniyetmələr)

Cəfərov İslam Əli oğlu

 

LENT

22 Mart 2019
21 Mart 2019

Digər xəbərlər >>>